SPEED s.c. laureatem Bursztynowego Kierca

  • Marek Maliszewski - Speed
  • od lewej: Dyrektor Muzeum - Jerzy Jastrzębski, Speed Marek Maliszewski, Hotel ZBYSZKO - Zbigniew Karwowski, Tadeusz Wałkuski

Firma Speed s.c. została laureatem „Bursztynowego Kierca” - nagrody przyznawanej przez Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży w 2005r.
W Hotelu Zbyszko w Nowogrodzie nagrody otrzymali także Wanda i Tadeusz Wałkuscy i Zbigniew Karwowski. „Bursztynowym Kiercem” Muzeum honoruje tych którzy bezinteresownie od wielu lat z placówką współpracują i popularyzują jej działalność.


Nagroda jest miniaturą tradycyjnego elementu zdobniczego wnętrza chaty kurpiowskiej. Kierec wykonany jest z odpowiednio dobranych bryłek bursztynu, młodych szyszek i słomy. Nagroda została zaprojektowana i wykonana przez pracowników Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży - Bronisławę Naleśniak i Przmysława Adamowskiego.

- Speed s.c. - za promocję działalności łomżyńskiego Muzeum w internecie. Firma stworzyła Portal Internetowy 4lomza.pl, i stronę internetową Muzeum www.muzeum.4lomza.pl gdzie promowane są muzealne imprezy.

Po raz pierwszy „Bursztynowego Kierca” Muzeum Północno-Mazowieckie przyznało w 1996 roku. Od tego czasu otrzymał już ją kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych i osób prywatnych.

2007-08-02 17:24 Administrator

Adres

SPEED s.c. M.Maliszewski Z.Gryglik
18-400 Łomża, ul.Dworna 39
NIP: 718-16-22-647

Tel.: (086) 219 07 00
e-mail: speed@hi.pl

Nasze projekty